Thank you to all of the teams, coaches, volunteers and sponsors. We have over 60 teams participation in the tournament this year from U6 to U11.

Saturday and Sunday Schedules are listed below.

Yvonne Lombardo

ICSF Youth Tournament Coordinator
604-324-3328 // [email protected]

TOURNAMENT SCHEDULE

SCHEDULE SATURDAY MARCH 9

11:00 am Field 1 South ICSF AC Milan vs Wesburn Lions

11:00 am Field 1 North ICSF Italia vs ICSF Verona

12:00 pm Field 1 South ICSF Whitecaps vs ICSF Inter

12:00 pm Field 1 North ICSF Juventus vs KYSA Cavalier

1:00 pm Field 1 South ICSF AC Milan vs ICSF Verona

1:00 pm, Field 1 North ICSF Italia vs Wesburn Lions

2:00 pm Field 1 South ICSF Inter vs KYSA Cavalier

2:00 pm Field 1 North ICSF Juventus vs ICSF Whitecaps

9:00 AM Field 2 South Silky vs Team Croatia

9:00 AM field 2 North KYSA Strikers vs Wesburn Warriors

10:00 am Field 2 South ICSF INTER vs Unbelievable

10:00 am Field 2 North ICSF Juventus vs KLM Whitecaps

11:00 am Field 2 South Silky vs KYSA Strikers

11:00 am Field 2 North Team Croatia vs Wesburn Warriors

12:00 pm Field 2 South KYSA Blazers vs ICSF Inters

12:00 pm Field 2 North ICSF Juventus vs Unbelievables

2:00 pm Field 2 South KLM Whitecaps vs KYSA Blazers

8:00 am Field 4 ICSF Inter vs Wesburn Knights

8:00 am Field 5 VAFC Cannon vs ICSF Napoli

8:00 am Field 6 ICSF AC Milan vs Barca Academy Vancouver 2010

10:00 am Field 3 KLM Hammer vs New West Megalodons

10:00 am Field 4 Barca Academy Vancouver 2010 VS ICSF Inter

10:00 am Field 5 ICSF Napoli vs Wesburn Knights

10:00 am Field 6 ICSF AC Milan vs VAFC Cannon

11:00 am Field 6 KYSA Aces vs KLM Rangers

1:00 pm Field 6 KLM Hammer VS KYSA Aces

2:00 pm Field 6 KLM Rangers vs New West Megalodons

9:00 AM Field 5 ICSF Lazio vs CAU Thunder

9:00 AM Field 6 ICSF Milano vs KYSA Lynx

12:00 PM Field 5 KYSA Lynx vs ICSF Lazio

12:00 pm Field 6 ICSF Milano vs CAU Thunder

8:00 AM Field 3 ICSF Inter vs RCYSC Jaguar

9:00 am Field 3 Cliff Ave Fortnite vs Wesburn Rebels

9:00 am Field 4 Wesburn Clumsy Ninjas vs RCYSC Arsenal

9:00 am Field 5 ICSF AC Milan vs Cliff Ave Bobs Striker

11:00 am Field 3 Wesburn Rebels vs RCYSC Arsenal

11:00 am Field 4 Wesburn Clumsy Ninja vs ICSF Inter

11:00 am Field 5 RCYSC Jaguars vs Cliff Ave Fortnite

11:00 am Field 6 VAFC Spurs vs Cliff Ave Bobs Strikers

12:00 pm Field 3 VAFC Dynamo vs Wesburn Barcelona

12:00 pm Field 4 ICSF AC Milan vs Coastal FC Barcelona

1:00 pm Field 4 VAFC Kickin Chickin vs New West Destroyers

1:00 pm Field 5 VAFC Wolverines vs BRAVO

2:00 PM Field 4 KNVB Netherlands vs VAFC Spurs

2:00 pm Field 5 ICSF Roma vs VAFC Storm

3:00 pm Field 3 VAFC Dynamo VS Bravo

4:00 pm Field 3 Coastal FC Barcelona vs ICSF Roma

4:00 pm, Field 4 VAFC Kickin Chickin vs Wesburn Barcelona

4:00 pm Field 5 VAFC Storm vs KNVB Netherlands

4:00 pm Field 6 VAAFC Wolverines vs New West Destroyers

1:00 pm Field 3 KYSA Jaguars vs KLM TBA

2:00 pm Field 3 LUSA Thunderstars vs New West Athletico

3:00 pm Field 4 KYSA Jaguars vs New West Dynamite

5:00 pm Field 5 LUSA Thunderstars vs New West Dynamite

5:00 pm Field 6 KLM TBA VS New West Athletico

8:00 am Field 7 south Barca Academy Vancouver 2008 Grana vs ICSF Roma

8:00 am Field 8 north VAFC Gunners vs WVFC Strikers

9:00 am Field 7 south VUFC RoadRunners vs ICSF Juventus

10:00 am Field 7 south ICSF Barcelona VS Marpole Ligers

11:00 am Field 7 south ICSF Juventus vs VAFC Gunners

11:00 am Field 8 north Barca Academy Vancouver 2008 Grana vs VUFC Roadrunners

12:00 pm Field 7 south WVFC Strikers vs ICSF Roma

12:00 pm Field 8 north Barca Academy Vancouver 2009 vs CMFSC Spurs

1:00 pm Field 7 south ICSF Napoli vs KYSA Ravens

1:00 pm Field 8 north Barca Academy Vancouver 2008 Blau vs ICSF Barcelona

2:00 pm Field 7 south CMFSC Spurs vs Marpole Liger

3:00 pm Field 7 south ICSF Napoli vs Barca Academy Vancouver 2009

3;00 pm Field 8 north KYSA Ravens vs Barca Academy Vancouver 2008 Blau

SCHEDULE SATURDAY MARCH 10

11:00 AM FIELD 1 South ICSF AC Milan vs ICSF Italia

11:00 am Field 1 North ICSF Verona vs Wesburn Lions

12:00 pm Field 1 South ICSF Whitecaps vs KYSA Cavalier

12:00 pm Field 1 North ICSF Inter vs ICSF Juventus

1:00 pm Field 1 South ICSF AC Milan vs Wesburn Lions

1:00 pm Field 1 North ICSF Italia vs Verona

2:00 pm Field 1 South ICSF Whitecaps vs ICSF Inter

2:00 pm Field 1 North ICSF Juventus vs KYSA Cavalier

1:00 PM FIELD 2 south Silky vs KYSA Blazer

2:00 pm Field 2 south Wesburn Warriors vs Unbelievables

2:00 pm Field 2 North KYSA Strikers vs KLM Whitecaps

3:00 pm Field 2 South KYSA Blazers vs ICSF Juventus

3:00 pm Field 2 North ICSF Inter vs Team Croatia

4:00 pm Field 2 South KYSA Strikers vs Unbelievables

4:00 pm Field 2 North Wesburn Warriors vs KLM Whitecaps

5:00 PM Field 2 South ICSF Inter vs Silky

5:00 pm Field 2 North ICSF Juventus vs TEAM Croatia

1:00 PM Field 6 VAFC Sharks vs Barca Academy Vancouver 2010

2:00 pm Field 5 KLM Hammer vs KLM Rangers

2:00 pm Field 6 New West Megalodons vs KYSA ACES

3:00 pm Field 3 ICSF AC Milan vs Wesburn Knights

3:00 pm Field 4 Barca Academy Vancouver 2010 vs ICSF Napoli

3:00 pm Field 5 VAFC Cannon vs ICSF Inter

4:00 pm Field 5 KLM Hammer vs New West Megalodons

4:00 pm Field 6 KYSA ACES vs KLM Rangers

5:00 pm Field 3 ICSF AC Milan vs VAFC Sharks

5:00 pm Field 4 ICSF Napoli vs ICSF Inter

5:00 pm Field 5 Wesburn Knights vs VAFC Cannon

2:00 PM Field 3 KYSA Lynx vs CAU Thunder

2:00 pm Field 4 ICSF Lazio vs ICSF Milano

4:00 pm Field 3 ICSF LAZIO vs CAU Thunder

5:00 pm Field 6 KYSA Lynx vs ICSF Milano

8:00 am Field 3 ICSF AC Milan vs KNVB Netherlands

8:00 am Field 5 Cliff Ave Fortnite vs VAFC Dynnamo

9:00 am Field 3 Coastal FC Barcelona vs VAFC Spurs

9:00 am Field 4 Wesburn Rebels vs ICSF Inter

9:00 am Field 5 ICSF Roma vs Cliff Ave Bob’s Striker

9:00 am Field 6 Wesburn Clumsy Ninjas vs VAFC Kickin Chicken

10:00 am Field 5 RCYS Arsenal vs Bravo

10:00 am Field 6 VAFC Wolverine vs RCYS Jaguars

11:00 am Field 3 ICSF AC Milan vs VAFC Spurs

11L00 am Field 4 VAFC Storm vs Coastal FC Barcelona

11:00 am Field 5 ICSF Roma vs KNVB Netherlands

11:00 am Field 6 Wesburn Barcelona vs New West Destroyers

12:00 pm Field 3 Cliff Ave Fortnite vs VAFC Wolverines

12:00 pm Field 4 Wesburn Rebels vs VAFC Kickin Chickin

12:00 pm Field 5 Wesburn Clumsy Ninjas vs BRAVO

1:00 PM Field 3 VAFC Dynamo vs New West Destroyers

1:00 pm Field 4 RCYS Arsenal vs ICSF Inter

1:00 pm Field 5 VAFC Storm vs Cliff Ave Bob’s Strikers

3;00 pm Field 6 RCYSC Jaguar vs Wesburn Barcelona

8:00 am Field 4 LUSA Thunderstars vs KLM TBA

8:00 am Field 6 KYSA Jaguars vs New West Athletico

10:00 am Field 3 New West Dynamite vs KLM TBA

10:00 am Field 4 KYSA Jaguars vs LUSA Thunderstars

12:00 pm Field 6 New West Athletico vs New West Dynamite

PLATINUM Sponsor

PC Urban logo

GOLD Sponsors

PC Urban logo
Vancity logo

BRONZE Sponsors

FINA Group logo
FINA Group logo
FINA Group logo

Club Supporters

BOSA Foods
Columbus Meat Market